Değerli Ziyaretçimiz,

 

Üyelik başvurusu yapmak maksadıyla İzmir Motosiklet Kulübünü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kulübümüz; motosikleti sadece bir iş veya gezi aracı olarak görenlerden değil, tam aksine onları ortak bir aile çatısı altında birleştiren demirat sevdalısı üyelerden oluşmaktadır.

 

İzmir Motosiklet Kulübü üyeleri kulübünü, hayatının merkezine en yakın yere koyar, ailemizi ailesi olarak kabul eder. İzmir Motosiklet Kulübü, iyi ve kötü günde sırtını birbirine dayayan gönüldaşlardan oluşur. Yani kulübümüzün en önemli vizyon ve misyonu aile kulübü olabilmektir. Kulübümüz bu yönüyle daima gurur duymaktadır.

 

İzmir Motosiklet Kulübü üyeleri motosikletlerini beraber sürmekten, gezi heyecanını beraber paylaşmaktan mutluluk duyar. Bu da ancak birbirine son derece itimat eden, birbirinin sürüşünü tanıyan sürücülerle olur. Bu güvenin oluşmasındaki en temel unsur, tüm üyelerimizin motosikletini aynı esaslar dahilinde kullanması prensibine dayanır. Bu sebeple tüm üyelerimiz Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun belirlemiş olduğu esaslar dahilinde İLERİ ve GÜVENLİ SÜRÜŞ eğitimi alırlar. Böylece tüm sürücülerimiz motosikletlerini, aynı şartlar altında aynı tepkiye verecek şekilde sürmeyi öğrenirler. Beraberce, maviliklere tekerlek çevirmemizin en önemli şartı bu eğitim sürecinden en kısa sürede geçmenizdir. Kulübümüz size, bu eğitim sürecinde yol göstericilik yapacak ve sürücülük yetkinliğinizi en kısa sürede çok daha yukarılara taşıyacaktır.

 

İzmir Motosiklet Kulübü’nün çok değerli üyelerinin en öncelikli hedeflerinden biri de, sosyal sorumluluk projeleri yürüterek, topluma katma değer sağlayabilmektir. İzmir Motosiklet Kulübü,

 

Çölyak Etkinliği düzenlemek,
Yardıma muhtaç kadın ve çocuklar için Kermesler düzenlemek,
Huzur evi ziyaretleri yapmak ve/veya huzur evi sakinlerini kulüp evinde ağırlamak,
Amatör tiyatro sahneleyerek elde edilen geliri, kamu kurumlarında bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak,
Sokak ve Barınak hayvanlarının ihtiyaçları için kampanyalar düzenlemek,
Kitap seferberliği düzenlemek,
İlaç seferberliği düzenlemek,
gibi sosyal sorumluluk projeleri yürüterek, Türk Halkının gözündeki motosikletçi perspektifine müspet katkı sağlamayı en önemli amaçlarından biri haline getirmiştir.

 

İzmir Motosiklet Kulübü; tüm siyasi, politik ve dini ekollerin uzağında, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu temel taşların üzerine sapasağlam oturmuş bir kulüptür. Tek hedefimiz, Ata’mızın solmaz fikirleri ışığında, ülkemizin muhasır medeniyetler seviyesini yakalamasına birer motosikletçi sıfatıyla katkı sağlayabilmektir. Bu hedefe ulaşmak için attığımız her yeni adım en büyük mutluluğumuzdur.

 

Eğer sende şu andan itibaren, aile kıvamında bir dünyaya adım atmak ve motosikleti hayatının merkezine yerleştirmiş olan bizlerle beraber sürmek istersen,

 

İlk adımı at ve başvuru formunu doldur.

 

İNSAN KAYNAKLARI BİRİMİ

İLERİ VE GÜVENLİ SÜRÜŞ

İzmir Motosiklet Kulübü üyelerinin tamamı İleri ve Güvenli Sürüş eğitimi almaktadır.

Güvenle, Keyifle, Birlikte

İzmir Motosiklet Kulübü üyeleri motosikletlerini beraber sürmekten, gezi heyecanını beraber paylaşmaktan mutluluk duyar.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Sokak ve Barınak hayvanlarına destek, Huzur evi ziyaretleri, Kan bağışı etkinlikleri, kermesler, seferberlikler.

Ülke çapında bilinirlik

İzmir Motosiklet Kulübü sadece İzmir değil, tüm Türkiye'de bilinen, sevilen ve saygı duyulan bir kulüptür. Aynı zamanda Motosiklet Kulüpler Birliği kurucu üyesidir.

SIK SORULAN SORULAR

İzmir Motosiklet Kulubüne başvuru formunu doldurarak ilk başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu başvurudan sonra sizinle iletişime geçilecek, üye görüşmesi yapmak üzere kulüp evimize davet edileceksiniz.

Kulübümüze katılmak için A grubu sürücü belgesi (A, A1, A2) sınırlamamız yoktur. Kulübümüze üye olmak için motosiklet sevgisi bizim için yeterlidir. Ancak sürücü belgesi, 6 aylık adaylık süreci içinde tamamlaması gereken bir koşuldur. Sürücü belgesi sahibi olunduktan sonra (sürücü belgesine zaten sahip olanlar için aday üyelik başlar başlamaz) en fazla 2 (iki) aylık süreç içerisinde uluslararası geçerliliği olan eğitimlerden birisini (ROSPA, ADAC, MSF, vb.) belge ibraz edebilecek şekilde tamamlamak, aday üyelikten üyeliğe geçiş için zorunludur.

Not:

1- Alınan eğitim belge ile kanıtlanmalıdır.

2- Kulübümüz üyelerine eğitim desteği vermektedir. Eğitim desteği hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen Eğitim Birimimiz ile irtibata geçiniz.

 

İzmir Motosiklet Kulubü’nün Facebook’ta üzerinde iki farklı sayfası bulunmaktadır..Bunlardan ilki herkesin ön şartsız üye olabildiği İzmir Motosiklet Kulübü Takipçileri Sayfası sayfasıdır. 

(https://www.facebook.com/groups/izmirmotosikletkulubu/).

Bu Facebook sayfası İzmir Motosiklet Kulübü’nün etkinliklerinin paylaşıldığı Sosyal Medya sayfasıdır. Bu sayfaya katılım gösteren arkadaşlarımız İzmir Motosiklet Kulübü üyesi olmuş sayılmazlar. Üye olmak için İnsan Kaynakları Birimimiz ile görüşme yapmanız gerekmektedir.

Diğer sayfamız ise yine takip için kullanılabilir.

https://www.facebook.com/izmirmotosikletkulubu.izmir

Her üye yazılı olarak bildirmek kaydıyla, kulüpten çıkma hakkına sahiptir.

Üyenin istifa dilekçesi yönetim kuruluna ulaştığı anda çıkış işlemleri sonuçlanmış sayılır. Üyelikten ayrılma, üyenin kulübe olan birikmiş borçlarını sona erdirmez.

İzmir Motosiklet Kulübü’nün kendi kulüp evi olması sebebiyle aylık olarak alınan aidat ücretleri mevcuttur.

Gezilerimize katılmak için kulübümüz üyeliğine kabul edilmiş ve tüzüğümüzde belirtilen eğitimleri almış olmanız gerekmektedir.